SEO optimalizace - optimalizace pro vyhledávače

Pomůžeme Vám dostat se výše ve výsledcích vyhledávání. Budete tak blíže pro potencionální klienty Vašich služeb či produktů. Pomůžeme Váš web, nabízené služby a produkty lépe pochopit vyhledávačům, aby se Vám pak odměňovaly vypisováním Vaší prezentace výše ve výsledcích vyhledávání na adekvátní klíčová slova a fráze. Budete tak pro své potencionální klienty lépe vyhledatelní, což Vaše podnikání či vizi a záměr posune rychleji kupředu. Veškeré kroky v SEO optimalizaci budeme provádět na základě provedené SEO analýzy.

SEO - skutečně optimalizace pro vyhledávače?

Český používaný překlad je poněkud nešťastný. Asi málokdo z nás chce, aby jeho prezentace byla skutečně optimalizována pro vyhledávače. Spíše máme všichni zájem na tom, aby náš web byl optimalizovaný pro naše potencionální klienty, tedy aby byl lépe vyhledatelný. Spíše by se tedy hodil překlad výrazu SEO jako optimalizace pro lepší vyhledatelnost či vyhledání. Proč tedy také používáme označení SEO - optimalizace pro vyhledávače? Jednoduše proto, že se bohužel toto spojení v České republice ustálilo natolik, že je suverénně nejhledanějším slovním spojením v oblasti SEO.

Co je SEO?

SEO je vlastně několik psaných i nepsaných pravidel o struktuře webu a možnosti zvýraznění klíčových slov a frází pro vhodnější vyhledatelnost na co nejvhodnější klíčová slova. Tedy správně strukturovaný dokument je pro vyhledávače a jiné robotické programy lépe čitelný a v případě, že používáme správné techniky, pak i lépe indexovatelný na pro nás vhodná klíčová slova a fráze. Tím se poté náš web objevuje výše ve výsledcích vyhledávání a tím získáváme větší potencionál k získání nových klientů či návštěvníků.

Jaké techniky SEO se používají?

Je zde několik pravidel a možností, jak webu v oblasti SEO optimalizace pomoci. Nepsaným pravidlem je i to, že poctivá a soustavná práce sice nenese tak rychlé výsledky, ale z dlouhodobějšího hlediska je mnohem lepší a dosahuje jak kvalitnějších, tak stabilnějších výsledků. Je známo několik možností jak tento proces urychlit. Většinu z těchto technik označujeme jako tzv. "Black SEO". Jedná se o jakýsi podvod především na vyhledávače, kteří na něj zprvu slyší a výsledky jsou dosti výrazné a rychlé. Později ovšem můžeme tímto způsobem mnoho ztratit a dostat se i na černé listiny a být dokonce kompletně vyřazení z výsledků vyhledávače. Proto tyto techniky v žádném případě nikdy nepoužíváme a snažíme se dlouhodobější a kvalitní prací Vašem projektu pomoci férově, tedy ve výsledku i mnohem více a lépe. Takto dosažené výsledky jsou nejen mnohem silnější, ale i především stabilnější.

On-Site či On-Page SEO

Jedná se o SEO optimalizaci, která je provedena na straně Vaší prezentace či Vašeho projektu. Jedná se především o strukturu generovaného kódu a vhodně zvolených textů. Nabízíme Vám především tuto službu.

Off-Site či Off-Page SEO

Tímto pojmem je označováno především budování prolinkování webu s jinými, nejlépe obdobně zaměřenými weby či projekty. Často se také nazývá jako linkbuilding. I zde jsou nechvalně známé techniky rychlého nabytí, ale poté i stejně rychlého pozbytí dosažených výsledků. Pro budování odkazů vedoucích na Vaši prezentaci není potřeba mnoho odborných znalostí, využíváme zde tedy především externích spolupracovníků, kteří dle našich pokynů dané zajistí. Jedná se o registraci do vhodných katalogů a vyhledávačů, případně o nákup či výměnu odkazů z jiných, nejlépe tématicky blízkých webových projektů.

Webová přístupnost a použitelnost

Neméně důležitým aspektem i z hlediska SEO optimalizace je dodržování pravidel webové přístupnosti a použitelnosti. Daná pravidla se věnují především správné struktuře a kódu aplikace a v neposlední řadě i samotné přístupnosti a použitelnosti jako takové. Pravidla přístupnosti a použitelnosti pamatují i na to, že naše webové projekty mohou a chtějí navštěvovat a využívat zrakově, sluchově či jinak postižení lidé či lidé s dočasným omezením (po nehodě, úrazu aj.). Díky dodržování pravidel přístupnosti a použitelnosti webu nejenže získáme více zákazníků či návštěvníků webu, kteří se budou rádi vracet, ale dané také zajišťuje, že práce s webem je intuitivní a jednoduchá. Dokonce i vyhledávače jsou k webům dodržujícím pravidla webové přístupnosti a použitelnosti mnohem vstřícnější. Tyto webové projekty jsou lépe indexovány a tedy i lépe a vhodněji umísťovány ve výsledcích vyhledávačů.

Samozřejmostí je tké dordžování pravidel sémantiky, které jsou součastí těchto pravidel webové přistupnosti a použitelnosti.

Nejlepší SEO

Nejlepší SEO je plnění webu vhodnými a především i zajímavými informacemi. Uživatelé i vyhledávače si Vás poté již naleznou a kvalitní obsah Vám zajistí i získání spousty zpětných odkazů bez vynaložení Vašeho dalšího času či financí. Z hlediska SEO je potřeba býti i dosti trpělivý a počítat s "během na dlouhou trať".

Garance u SEO optimalizace

Pokud Vám někdo nabízí, že Vás dostane na první pozici vyhledávačů na Vámi požadované klíčové slovo ve velmi krátkém čase, doporučujeme Vám zbystřit. Nejenže je dané v podstatě nereálné garantovat (obecně, bez znalosti konkurence atd.), ale obdobná nabídka varuje před možným užitím technik "Black SEO", které Vás zprvu nadchnou, ale za menší či delší časový úšek Vám bude dokázáno, že jste si pomalu ale jistě podřezávali větev pod vlastníma nohama. Garantoval lze jisté zlepšení, těžko lze ale garantovat dosažení první pozice atd. Podobné výsledky lze s menší či větší úspěšností predikovat a proto oblast SEO je většinou ohodnocena takovým způsobem, že je zpoplatněna provedená práce, nikoliv však použité know-how a jsou dohodnuty dodatečné odměny v případě dosažení dříve domluvených a stanovených cílů. Garance prvního místa a zaplacení ihned kompletní odměny za provedené úkony je nejenže velice rizikové, ale i velmi podezřelé. Garantujeme Vám tedy vždy to, co garantovat lze. Garantujeme Vám očekávané zlepšení a můžeme predikovat reálné výsledky, na základě jejichž dosažení se domluvíme na proplacení bonusu za splnění vytyčených cílů. Tím je snížena prvotní investice a reálné proplacení služeb v plné výši až po dosažení stanovených cílů.

Systém WAMOS

Systém WAMOS je profesionální webový modulární systém s univerzálním backendem a frontendem implementovaným na míru.

Informace o systému WAMOS

Vývoj na míru

Máte nápad či podnikatelský záměr a potřebujete webovou aplikaci na míru? Chcete se prezentovat na Facebooku či vytvořit aplikaci pro Facebook?

Více informací o vývoji na míru

SEO optimalizace

Potřebujete Váš web více zviditelnit? Ignorují vyhledávače Vámi nabízené kvalitní služby či produkty? Pomůžeme Vám být více viditelnými!

Více informací o SEO

Rychlý kontakt

Ing. Petr Suchý
tel.: + 420 731 608 471
email: suchy@wamos.cz
skype: xsuchy09

Úplné kontaktní údaje

Napsali o nás

Kvalitní a profeisionální zpracování a dodání požadovaného projektu.

  • Kontaktní osoba: Robert Škvarek
  • Klient: OPROX, a.s.
Detail reference s reakcí

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace